Szeged 2015 Grappling Bajnokság – beszámoló

Beküldve: | Kategória: Hírek.

A mostani évadban kettő helyett már három őszi versenyt rendeztünk, ráadásul eléggé sűrítve, háromhetenként. Novemberben volt már egy verseny Győrben, ennek ellenére a szegedi verseny nevezéseinek a száma is tovább emelkedett. Mígy tavaly 284, idén már 356 nevezés a szegedi versenyen. Idén is egy nagyszabású Amatőr Küzdősport Gála része a versenyünk, melyet a Szegedi Küzdősport Klubbal közösen négy tatamin és egy ketrecben rendeztünk meg.

A Szeged 2015 Grappling Bajnokság kiírása

Őszi nevezések száma évadonként

A versenyen 40 klub 195 fő 356 nevezéssel indult. Új klubok: Szamuráj Szektor, Immortals Szentes, Gracie Jiu Jitsu Tamási, Idei-Fight Team. Szerettel köszöntjük őket a Global Grappling versenyrendszerében!

Pillanatkép a megnyitóról

A verseny főbírája Merkert Zoltán, versenyigazgatója Berkes László, bírái Fekete Sándor, Szűcs Kristóf, Lakatos Sándor, dr. Boromisza Péter, Herle Zsolt, Vancsik Nándor, Greksa Zoltán, Fonyó András voltak. Pástot vitt a Bács-Team, a Tatami Centrum, a Koko Fight Club, a VRSE Ju Jitsu Veszprém. Köszönjük!

Két Világbajnok bíráskodik: Szűcs Kristóf és Fekete Sándor

A versenyen NoGi Open volt. A ketrec jelenlétét kihasználva megrendeztük a Cage Grappling versenyszámot is Felnőtt Férfi 80 kg és 95 kg kategóriákban. 345 mérkőzés került lebonyolításra 102 kategóriában. 11:15-kor kezdődött a verseny és 18:30-kor ért véget.

Gi Grappling küzdelem

A NoGi Open mindhárom kategóriában megrendezésre került. A Női Nogi Open kategóriában első lett Lajcsák Brigitta – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, a Férfi Felnőtt -80 kg kategóriát nyerte Soltész László – Pitbull Debrecen, a Férfi Felnőtt 80+ kg kategóriát pedig Szűcs András – Tatami Centrum. Szűcs Kristóf testvére 73 kg-osan nyerte meg a legsúlyosabb kategóriát! Gratulálunk!

A NoGi Férfi Open 80+ kg kategória dobogója

Több olyan versenyző is volt, aki megnyerte mind a Gi, mind a NoGi kategóriáját: Soltész Alexandra – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, Mellik Noémi – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, Kálmán Marcell – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, Lückl Zsombor – Gracie Jiu Jitsu Tamási, Farkas Ferenc – Bács-Team, Lückl Levente – Gracie Jiu Jitsu Tamási, Sárkány Balázs – Tatami Centrum, Schnürlein Andor – Bács-Team, Takács Bendegúz – Gracie Jiu Jitsu Tamási, Imre Zsolt – Bács-Team, Vörös Péter – Szegedi Küzdősport Klub, Benkő László – Bács-Team. Gratulálunk!

Reakciók a dobogón

Nagy Róbert az International Jiu Jitsu Alliance képviselője a mai versenyre is felajánlotta a különdíjakat. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző Sárkány Balázs – Tatami Centrum, a Legeredményesebb Női Versenyző Soltész Alexandra – Miskolci Ju Jitsu Egyesület és a Legeredményesebb Férfi Versenyző Imre Zsolt – Bács-Team lett. A versenyen legtöbb rangsor pontot a Bács-Team szerezte (62 pont) második a Tatami Centrum (56 pont), harmadik a Szegedi Küzdősport Klub (49 pont) lett. Gratulálunk!

A Szeged 2015 Grappling Bajnokság végeredménye

Hat érem a versenyzők nyakában - Sós Gyuri a büszke Csapatvezető

Hat érem a versenyzők nyakában – Sós Gyuri a büszke Csapatvezető

Ezzel az őszi fordulók befejeződtek, következik 2016 február 13-án a 4. forduló Budapesten, ez viszont már 2016 évi Grappling Magyar Bajnokság néven lesz megrendezve, mivel megújult a Magyar Grappling és MMA Szövetség! Előtte még megrendezzük januárban a Global Grappling Kongresszust és a Kesztyűs Küzdelem Csapatbajnokságot!